به اشتراک گذاری یک ایده در مورد یادگیری زبان انگلیسی

فاکتوری از موفقیت که کم شنیده ایم.
خرداد ۱۵, ۱۳۹۶
longman (1st)
خرداد ۱۷, ۱۳۹۶

English concept with person holding a smartphone

صنعت ترجمه ی کتاب های انگلیسی توی کشورمون امروز بهتره و پیشرفت زیادی داشته ولی من همیشه اعتقاد داشتم که کتاب هایی که خود نویسنده نوشته به زبان خود نویسنده بخوانم بیشتر مزه میدهد!

برای همین اکثر کتاب هایی که میخوانم انگلیسی هستند.

بحث زبان انگلیسی در اوایل در زندگی ام خیلی پر رنگ نبود اما کم کم که وارد کتاب های پر فروش سایت آمازون شدم و دیدم که باید برای یک کتابی که واقعا نویسنده اش را دوست دارم باید ۶ ماه صبر کنم تا یک خیر دیده ای آن را ترجمه کند,دست به کار شدم و خودم با آن زبان انگلیسی دست و پا شکسته شروع به خواندن کتاب ها کردم.

نمیگم دردسر نداشت ولی شیرین بود, دردسر هایی مثل خریدنش با اینکه تحریم هستیم و حتی نمیتوانیم نسخه های کیندل کتاب ها را با وارد کردن اسم ایران بخریم!در این سال ها به لطف گیفت کارت ها و…! تونستم کتاب های مورد علاقمو به زبان اصلی خودش بخوانم.

این خواندن کتاب های زبان اصلی یک طرف , اینکه وارد حرفه ی برنامه نویسی شده بودم در طرفی دیگر ,  هر دو دست به دست هم دادند تا زبان انگلیسی بیشتر از قبل در زندگیم ام پر رنگ تر شود.

به کلاس زبان و… اعتقاد نداشتم! اما در دوران طفولیت! رفتم و چیزی جز اینکه i am book و you are book و we are book یاد نگرفتم!

بیشتر یادگیری زبان من از طریق دیدن فیلم ها و خواندن کتاب ها و جملات نویسنده ها ی مورد علاقم بود.

چند وقت پیش مقاله ی آقای شعبانعلی در مورد تجربه ایشان در زبان انگلیسی را خواندم و واقعا انگار تمام آن قضایا برای من به شکلی دیگر اتفاق افتاده بود!

در اواسط این مقاله استاد شعبانعلی جزوه ای از ۳۰۰۰ لغت لانگمن را معرفی کردند که فکر کردم چقدر خوب میشود وقتی برایش بگذارم هر روز سری به آن بزنم اما دریغ از پیگیری! این ایده هم مثل خیلی از ایده ها و کارهای دیگر رفت در انبار خاک خورده ی ذهنم و چال شد!

اوایل برای عملی کردنش تصمیم گرفتم پست های لانگمن را در اینجا قرار دهم.

اما بعد ها بعد از نوشتن چندین پست دیدم نوشتنش واقعا وقت میخواهد!

برای همین تصمیم گرفتم هر لغتی که میخوانم به صورت تصویری در قالب pdf منتشر کنم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *